Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach.

W tym roku uczniowie klas IV-VIII wyruszyli na zajęcia terenowe. Celem tych zajęć było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, wspólna integracja i współpraca podczas wykonywania zadań, kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno, oraz konieczność jej poszanowania, uświadomienie dzieciom roli jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las.

Uczniowie klas IV i V pojechali do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Łowieckiej, gdzie pod czujnym okiem myśliwych z Koła Łowieckiego Kaczor sprzątali las na trasie Gierłoż – Kwiedzina. Podczas spaceru szukali zwiastunów wiosny wśród roślin i zwierząt. Organizatorzy przygotowali również zajęcia przyrodnicze w  siedzibie ośrodka. Spotkanie zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek zorganizowane przez koło łowieckie.

Klasy VI-VIII udały się na sadzenie lasu. Zorganizowanie tego wydarzenia było możliwe dzięki wsparciu Nadleśnictwa Srokowo. Dzięki zapałowi i zaangażowaniu uczniów udało się posadzić bardzo dużo drzewek  (dęby) w obwodzie Leśnictwa Jezioro.  Po ciężkiej pracy uczniowie zasłużyli na odpoczynek i regenerację sił. I tu znowu z pomocą przyszło Nadleśnictwo, które zorganizowało ognisko i pieczenie kiełbasek. To był naprawdę dobrze spędzony czas.

Podziękowania dla pracowników Nadleśnictwa: P. Irenie, P. Gabrysi, P. Andrzejowi, P. Dominikowi, P. Janowi.
Podziękowania dla myśliwych Koła Łowieckiego Kaczor: P. Markowi, P. Łukaszowi i P. Ryszardowi.
Dziękujemy wychowawcom i nauczycielom za współpracę.

                                                                                                                                                              Organizatorki : Beata Beyer i Katarzyna Sałyk

Loading