Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

Z tej okazji szkolną bibliotekę odwiedziły tym razem najmłodsze dzieci naszej szkoły – grupy przedszkolne.  Podczas zajęć każda grupa przedszkolna miała możliwość poznania pracy nauczyciela bibliotekarza, etapów powstawania książki oraz zasad postępowania z książką podczas jej czytania.

STOKROTKI obejrzały bajkę za pomocą teatrzyku kamishibai „Kotka Psotka” , SZUWARKI– „Brzydkie Kaczątko”  ,a ZERÓWKA „Królowa Śniegu”.

Bajki kamishibai to karty ilustracyjne, na których przedstawiona jest opowieść. Każda ilustracja odpowiada kolejnemu fragmentowi opowiadania. Każda książka posiada stronę tytułową, która zawiera z tyłu tekst do pierwszej karty opowieści – w ten sposób możliwe jest czytanie książki kamishibai za pomocą parawanu kamishibai.

Kontakt z obrazem i słowem w formie teatru wzbudził w dzieciach ogromną ciekawość. Przedszkolaki siedziały i słuchały bajek jak zaczarowane.

 

Loading