7 czerwca 2024 r. odbył się kolejny raz SZKOLNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. prof. St. Srokowskiego w Srokowie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie wybranej i przygotowanej piosenki dziecięcej. W konkursie wzięło udział 18 osób z klas 0-III. Uczniowie byli oceniani za:

 • dobór repertuaru do możliwości wokalnych;
 • walory wokalne;
 • poczucie rytmu;
 • interpretację utworu;
 • ogólny efekt sceniczny.

Wokalistów oceniało profesjonalne jury. Przewodniczyła mu p. Anna Rybska – absolwentka wokalistyki na Wydziale Jazzu oraz Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wieloletnia trenerka wokalna i jurorka w konkursach wokalnych.  p. Barbara Sulowska – instruktor muzyki w GOK w Srokowie i wieloletnia jurorka konkursów wokalnych m. in. w naszej szkole , p. Alicja Barul – nauczycielka muzyki, p. Ewa Kozłowska-Tatol – wicedyrektor szkoły i nauczycielka muzyki. Jury  przyznało następujące miejsca i wyróżnienia.

KATEGORIA KL.0 – I:

 1. miejsce – LAURA KOZŁOWSKA KL.Ia
 2. miejsce – MIKOŁAJ SAPELA KL.”0″
 3. miejsce – KAMILA PAWŁUSEWICZ KL.Ia

wyróżnienie – JULIA MRÓZ KL.”0″

KATEGORIA KLAS II-III:

 1. miejsce – WIKTOR JANDZYK IIa
 2. miejsce – ALEKSANDRA DOBRZELECKA IIIa
 3. miejsce – ALICJA SAPELA IIIb

wyróżnienie: POLA HRYNIEWICKA IIb

Uczestnicy mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne, a przy okazji świetnie się bawili. Dzięki takiemu konkursowi dzieci rozwijają wrażliwość muzyczną i nabierają pewności siebie, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach i przeglądach.Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy za udział w konkursie.

Aneta Milewska, Irena Drabyk, Agnieszka Święta – Łastówka

Loading