Zgodnie z tradycją naszej szkoły 13 października 2023 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji na uroczystym apelu spotkali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Jak co roku na tę uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele władz samorządowych, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości oraz przedstawienia historii powstania Komisji Edukacji Narodowej, którą dzisiaj potocznie nazywamy Dniem Nauczyciela.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Karolina Andruszkiewicz-Kukuła, która oficjalnie powitała zaproszonych gości, złożyła życzenia wszystkim pracownikom z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pogratulowała nauczycielom obchodzącym jubileusz pracy zawodowej, a następnie wręczyła dyplomy nagrodzonym nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.

W dalszej kolejności głos zabrał Pan Marek Olszewski – Wójt Gminy Srokowo, który wręczył Nagrody Wójta i osobiście złożył życzenia wszystkim pracownikom, rozdając kwiaty.

Życzenia dla pracowników szkoły w imieniu Przewodniczącej Związku Nauczycielstwa Polskiego złożyła również Pani Daria Oryńczak. Serdeczności dla pedagogów i pracowników szkoły popłynęły również ze strony Pani Weroniki Tepper, Przewodniczącej Rady Rodziców.

Nie zapomniano też o pracownikach, których nie ma już wśród nas. Ich pamięć uczczono minutą ciszy.

Następnie uczniowie klas szóstych poprzez program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie nauczycielom. W zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły i przedstawili różne typy osobowości nauczycieli. Urządzili pokaz mody przeznaczony specjalnie dla nich. Nie zabrakło też wierszy, piosenek, życzeń i symbolicznych kwiatów złożonych na ręce Dyrekcji oraz upominków dla wszystkich pracowników szkoły wręczonych przez wolontariuszy z naszej szkoły.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie doniosłej atmosferze. Mamy nadzieję, że wszyscy obecni dobrze spędzili ten czas.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

                                                                                                                                                                      Anna Hypki i Urszula Łojewska

GALERIA ZDJĘĆ

Loading