W czwartek 11 kwietnia uczniowie klas trzecich gościli panią weterynarz Martę Komarzyniec. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pani Marta  mówiła o tym, z jakimi dolegliwościami trafiają zwierzęta do Jej gabinetu i w jaki sposób dokonuje ich diagnozy. Mówiła o pasożytach zwierząt i konieczności zachowania higieny podczas zabaw z naszymi pupilami. Dzieci dowiedziały się też o wielu innych chorobach, z jakimi pani doktor spotykała się w swojej praktyce lekarskiej. Leczenie czasami polega na podaniu zwierzętom odpowiednich leków, ale czasami potrzebne są bardziej skomplikowane zabiegi, a nawet operacje. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają narzędzia pracy weterynarza, ale też mogły ich dotknąć, sprawdzić jak działają i jak się nimi posługiwać. Wiele emocji i radości wywołały zabawy z kroplówką, igłotrzymaczem, stetoskopem, strzykawką czy otoskopem, a także przebieranie się w strój ochronny, w jaki ubiera się weterynarz podczas zabiegów.

Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, co wskazywało na duże zainteresowanie pracą naszego Gościa. Niektórzy deklarowali nawet, że w przyszłości, kiedy będą dorośli, również zostaną weterynarzami.

   Pani weterynarz bardzo dziękujemy za spotkanie!

wychowawczynie klas trzecich

A.Milewska A.Pelc

Loading